top of page

אוהד כהן

משפחת כהן, שלושה דורות. סבתא, בן ונכדה: יונה, אוהד ומילה. לכל אחד תאריך לידה אחר. יום מותם הוא זהה, 7 באוקטובר 2023. 


אוהד היה הבן השלישי של יונה ודוד, וגם בן כיתת אלה. ילד עדין ונבון שקל להתאהב בו. צנוע וקורן כמו יונה. הוא אהב לעסוק בפעילויות ספורט מגוונות: כדורגל, כדורסל, טניס,. תמיד חתר באופן עקבי למצוינות - מבלי לבלוט ולהתחרות. היה לו קשר מיוחד עם אביו דוד, ויחד היו נוסעים לאירועי ספורט. תום הלימודים במעלה הבשור, התגייס לצבא ושירת בחיל השריון. לאחר השחרור נסע ל’טיול הגדול’ במזרח ובאוסטרליה, חלק מהזמן יחד עם עידו אחיו. 


כשחזר לקיבוץ, עסק בתחומי עניין רבים ומגוונים. מתוך אהבה למוסיקה החליט להתמקצע כדי-ג’י, ופתח את חברת LOUD. אוהד נתן שירותי מוסיקה למסיבות, מועדונים ואירועים והיה בין הדי-ג’י המובילים בדרום. האבל על מות אביו לא אפשר לו לשמוח במסיבות האלה, והוא התמסר לתחום הספורט והכושר. משם התפתח לכיוון תורת עמידת ידיים. לדבריו, העדיף ללכת על הידיים ולא על הרגליים. וגם בתחום זה הצטיין. מתוך אהבת אדם, בנדיבות והמסירות האופייניות לו, העביר סדנאות חינמיות בתחום, וראה בכך שליחות. 


במקביל, עבד בדפוס בארי כעורך דאטה. והרחיב את ידיעותיו בתחום המחשבים. בשנים האחרונות יצא לעבודת חוץ ותפקד כמנהל פרויקט Saleforce באלעד מערכות. הוא בנה קורס הכשרה והעביר אותו לעובדים. בתפקידו האחרון ניהל את מערכת ה Saleforce עבור חברת שטראוס. אוהד שמח והתגאה בהתנסות הזאת מחוץ לקיבוץ. 


את סנדרה אשתו הכיר במהלך משחק כדורסל של אחיו איתי. הייתה זו אהבה ממבט ראשון, והאגדה מספרת שמיד פנה לאחותה כדי לברר אודותיה. הם נישאו ב- 2013, בנו את ביתם בבארי, והביאו לעולם שלושה ילדים אהובים שמילאו את עולמם. המושג משפחה היה בעיני אוהד ערך עליון. לאחר שאחיו פנו לעיסוקים שונים בחו”ל, אוהד שנשאר בקיבוץ נטל על עצמו את הדאגה לאמא. 


בשבת בבוקר נכנסו אוהד, סנדרה ושלושת הילדים לממד. אוהד נלחם להגן על משפחתו כשמחבלי החמאס ניסו לפרוץ את הדלת. קריאותיו לעזרה לא נענו. סנדרה נפצעה קשה. הבנים ליאם ודילן ניצלו, מילה ואוהד נרצחו. 


תפילה – אברהם חלפי 

אֵינֶנִּי יוֹדֵעַ מִלִּים מֵהֶן נוֹלֶדֶת תְּפִלָּה, 

כָּל הַמִּלִּים אִבְּדוּ קוֹלִי וְהָיוּ כָּאִלְּמוּת אֲפֵלָה. 

אַךְ עָדִין רוֹאוֹת עֵינַי זהַֹר עֵינָיו שֶׁל יֶלֶד וְעוֹד רוֹאוֹת עֵינַי: 

כּוֹכָב אֵין דּוֹמֶה לוֹ בְּזהַֹר וְאִמָּהוֹת דְּאוּגוֹת פָּנִים נוֹהֲגוֹת אֶל הָאוֹר יַלְדֵיהֶן הקַּטְַנּיִם. 

מַה יִהְיֶה עֲלֵיהֶם? מָה יִהְיֶה? שִׁמעְוּ שִׂמחְתָםָ הנַּ וֹשֶׁמתֶ בּאָָביִב שֶׁנִּדְמֶה כִּי לֹא יַחֲלֹף עַד עוֹלָם. 

כָּרעַֹ אֶכְרַע לִפְנֵי דְּמוּת אֱלֹהִים אַף מֵעֵיניַ נעֱֶלםַ. 

אַל נָא תָּרַע לַתְּמִימִים, 

הֵם אֵינָם יוֹדְעִים מַדּוּעַ בָּרָק פּוֹגֵעַ בְּעֵץ הַנּוֹשֵׂא אֶת פִּרְיוֹ לְתֻמּוֹ. 

אַל נָא תָּרַע לַתְּמִימִים. 

הֵם אֵינָם יוֹדְעִים מַדּוּעַ אָדָם מְהַלֵּל אֶת צַלְמוֹ. 

אֵינֶנִּי יוֹדֵעַ מִלִּים מֵהֶם נוֹלֶדֶת תְּפִלָּה. 

כָּל הַמִּלִּים אָבְדוּ בְּקוֹלִי וְהָיוּ כְּאִלְּמוּת אֲפֵלָה. 


יהי זכרו ברוך.

10.06.1980 - 07.10.2023

בן 43

bottom of page